Stíhačka je bránou do závodu s hromadným startem. Ve hře sedm Čechů!

Celkem sedm českých reprezentantů se představí v sobotních stíhacích závodech třetího kola Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Na startu 12,5 km dlouhého závodu mužů nebudou chybět Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Michal Šlesingr. Na desetikilometrovou trať žen nastoupí trojice Gabriela Koukalová, Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Jako první se na trať vydají Martin Fourcade resp.Tatiana Akimovová z Ruska.

Gabriela Koukalová s fanoušky

Gabriela Koukalová s fanoušky

Stíhačka bude současně i soubojem o účast v prvních závodech s hromadným startem této sezóny, které jsou ve Vysočina Areně na programu v neděli.

Jaký je postupový klíč a kdo z českých biatlonistů může bránu závodu s hromadným startem otevřít Jisté je na startu bude připraveno 25 nejlepších závodníků z průběžné klasifikace Světového poháru a pět dalších biatlonistů s nejvyšším počtem bodů ze sprintu a stíhacího závodu v NMNM.

Jaroslav Soukup může ještě zabojovat o účast v závodě s hromadným startem

Jaroslav Soukup může ještě zabojovat o účast v závodě s hromadným startem

Takřka jistou účast v nedělním klání mají Ondřej Moravec, který je aktuální klasifikaci SP 12., a Michal Krčmář, jemuž patří 17. místo. Ti nastoupit do stíhacího závodu v relativním klidu. Naopak čtvrteční výpadek musí mrzet Michala Šlesingra, který nezískal ani jeden bod a na průběžné 22. místě má náskok jen necelých 20 bodů na několik svých konkurentů.  Postoupit může i Jaroslav Soukup, který zatím drží poslední pátou postupovou příčku mezi nejlépe umístěnými závodníky ze sprintu mimo elitní pětadvacítku. Oba však budou potřebovat výrazněji bodovat.

Veronika Vítková podává vyrovnané výkony, ale ví, že ve formě ještě není

Veronika Vítková podává vyrovnané výkony, ale ví, že ve formě ještě není

V kategorii žen mají jistou účast Gabriela Koukalová (5. v SP), Eva Puskarčíková (7.) a defacto i Veronika Vítková, která má ze 16. pozice k dobru navíc 31 bod. Pokud nikdo z českých biatlonistů ve stíhacích závodech vyloženě nepropadne, naopak bude jim přát štěstí, můžeme i v neděli fandit sedmičce reprezentantů!

 

Program sobotních stíhacích závodů v NMNM

15:00 – muži, 12,5 km – startovní listina

17:40 – ženy, 10 km – startovní listina

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016