Tatiana Akimovová: "Velké díky patří všem fanouškům, ti byli naprosto všude"

Po včerejším sprinterském souboji žen si úžasnou atmosféru v Novém Městě na Moravě pochvalovaly jak vítězka Tatiana Akimovová, tak i Američanka Susan Dunkleeová.

Pro Akimovovou to bylo první pódiové umístění a rovnou první místo. „Jako vždy jsem přijela na závod a chtěla jsem předvést to nejlepší, co ve mně je,“ prozradila na úvod vítězka. „Velké díky patří všem fanouškům. Ti byli absolutně všude kolem tratě, nejenom na stadionu, a hnali mě dopředu. Spolu s nimi to byla celá řada věcí, ať už dobře připravené lyže, tak dobrá střelba, které rozhodly o mém dnešním vítězství,“ odpověděla na otázku, co bylo tím nejdůležitějším faktorem v závodu.

Američanka Dunkleeová byla ze svého třetího místa také nadšená. O závodu a prostředí na Vysočině řekla: „Minulý týden jsem přijela do cíle první, ale postupně jsem se propadla až na jedenácté místo, dnes jsem dojela na třetím místě a jsem velmi šťastná. Navíc divácká kulisa v Novém Městě je absolutně úžasná. Je to jedno z mých oblíbených zastávek ve světovém poháru. Ta atmosféra je zde naprosto rozdílná, jak kdekoliv jinde. Zkrátka úžasné!“

 

Michal Jilka

Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016