Koukalová udělala v Novém Městě zlatou tečku

Čekání na český úspěch na domácích tratích naplnila až v posledním závodě novoměstského programu biatlonistů Gabriela Koukalová, která vyhrála závěrečný závod žen s hromadným startem na 10 kilometrů. Na své konto si připsala už čtrnácté vítězství ve Světovém poháru. Měla jen jednu chybu na střelnici, vedoucí závodnici seriálu Němku Lauru Dahlmeierovou porazila o tři sekundy. Získala ve Vysočina  Aréně jedinou českou medaili. V průběžné klasifikaci Světového poháru se posunula na třetí místo.
“Byl to můj nejvíce emotivní závod v kariéře. Před závodem jsem byla hodně nervózní. Měla jsem velkou podporu diváků. Moc jim za to děkuji. Bylo to snad pro mě větší než olympiáda,” řekla po slavnostním vyhlášení se slzami v očích Koukalová, která se s dojetím objala se svou maminkou, bývalou výbornou běžkyní na lyžích.
Další dvě české závodnice Veronika Vítková a Eva Puskarčíková měly tři střelecké chyby a skončily na šestnáctém a sedmnáctém místě.
V závěrečný den sledovalo závody v Novém Městě na Moravě 34.000 fanoušků, celkem za čtyři dny Vysočina Arénu navštívilo rekordních 123.500 diváků.