Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /var/www/clients/client133/web817/web/wordpress/wp-includes/functions.php on line 4042 BiathlonNMNM.cz

Biatlonistka Davidová bude největší českou nadějí na ME juniorů

Biatlonistka Markéta Davidová bude největší českou nadějí na mistrovství Evropy juniorů, které je na programu od 2. do do 5. února v Novém Městě na Moravě. Dvacetiletá závodnice SKP Kornspitz už dokázala bodovat ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu, kde před dvěma týdny doběhla na 28. místě. Startovala také koncem prosince ve Světovém poháru v Novém Městě. Ve výběru českých juniorů má největší zkušenosti letohradský Milan Žemlička, člen bronzové juniorské štafety z mistrovství světa 2016 v Rumunsku.

Příležitost startovat dostanou i někteří vybraní dorostenci. Patří mezi ně Tomáš Mikyska z Letohradu, Kateřina Luxemburgová z SKP Kornspitz nebo Iva Křižovičová z domácího klubu v SK Nové Město.

“V juniorech i juniorkách nastoupí naši nejlepší. Nominovaní dorostenci nepředstavují ještě úplnou domácí špičku. Jedná se o závodníky, kterým dáváme příležitost získat zkušenosti. Pro jejich věkovou kategorii bude vrcholem sezóny Evropský zimní olympijský festival mládeže v Turecku, na který se připravuje zcela samostatný tým,“ uvedl předseda komise mládeže ČSB Vlastimil Vávra.

Mistrovství Evropy začne ve čtvrtek 2. února v 10:00 závodem juniorek na 12,5 kilometru a ve 13:30 juniorů na 15 km. V pátek je volný den. V sobotu 4. února čeká od 10:00 na juniorky sprint na 7,5 km a ve 13:00 odstartuje sprint juniorů. V neděli zakončí šampionát stíhací závody. V 10:00 se juniorky vydají na 10 km a ve 13:00 odtsratují junioři závod na 12,5 km.

Nominace českých biatlonistů na mistrovství Evropy v Novém Městě:
Junioři: Milan Žemlička, Jakub Procházka, Ondřej Šantora, Jakub Štvrtecký, Dominik Štulík a Tomáš Mikyska.
Juniorky: Markéta Davidová, Simona Maříková, Anna Tkadlecová, Natálie Jurčová, Tereza Vinklárková, Iva Křižovičová a Kateřina Luxemburgová

 

Více informací na stránkách závodu www.vysocina-arena.cz

Autor: Tomáš Hermann

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016