Biatlonistka Davidová bude největší českou nadějí na ME juniorů

Biatlonistka Markéta Davidová bude největší českou nadějí na mistrovství Evropy juniorů, které je na programu od 2. do do 5. února v Novém Městě na Moravě. Dvacetiletá závodnice SKP Kornspitz už dokázala bodovat ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu, kde před dvěma týdny doběhla na 28. místě. Startovala také koncem prosince ve Světovém poháru v Novém Městě. Ve výběru českých juniorů má největší zkušenosti letohradský Milan Žemlička, člen bronzové juniorské štafety z mistrovství světa 2016 v Rumunsku.

Příležitost startovat dostanou i někteří vybraní dorostenci. Patří mezi ně Tomáš Mikyska z Letohradu, Kateřina Luxemburgová z SKP Kornspitz nebo Iva Křižovičová z domácího klubu v SK Nové Město.

„V juniorech i juniorkách nastoupí naši nejlepší. Nominovaní dorostenci nepředstavují ještě úplnou domácí špičku. Jedná se o závodníky, kterým dáváme příležitost získat zkušenosti. Pro jejich věkovou kategorii bude vrcholem sezóny Evropský zimní olympijský festival mládeže v Turecku, na který se připravuje zcela samostatný tým,“ uvedl předseda komise mládeže ČSB Vlastimil Vávra.

Mistrovství Evropy začne ve čtvrtek 2. února v 10:00 závodem juniorek na 12,5 kilometru a ve 13:30 juniorů na 15 km. V pátek je volný den. V sobotu 4. února čeká od 10:00 na juniorky sprint na 7,5 km a ve 13:00 odstartuje sprint juniorů. V neděli zakončí šampionát stíhací závody. V 10:00 se juniorky vydají na 10 km a ve 13:00 odtsratují junioři závod na 12,5 km.

Nominace českých biatlonistů na mistrovství Evropy v Novém Městě:
Junioři: Milan Žemlička, Jakub Procházka, Ondřej Šantora, Jakub Štvrtecký, Dominik Štulík a Tomáš Mikyska.
Juniorky: Markéta Davidová, Simona Maříková, Anna Tkadlecová, Natálie Jurčová, Tereza Vinklárková, Iva Křižovičová a Kateřina Luxemburgová

 

Více informací na stránkách závodu www.vysocina-arena.cz

Autor: Tomáš Hermann

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016