Kuzminovou ve Vysočina Areně vystřídali dělníci. A čeká se na ochlazení

Přípravy Světového poháru v Novém Městě na Moravě nabírají na intenzitě. Měsíc a půl před akcí se začíná ve Vysočina Areně stavit, čemuž pomáhá relativně pěkné počasí. To na druhou stranu komplikuje představy českých trenérů o brzkém navezení sněhu a možném tréninku ještě před první etapou Světového poháru.

Rušno na tratích i mimo ně

Na tratích Vysočina Areny bylo ještě donedávna velmi rušno. V srpnu se tu konalo Mistrovství světa v letním biatlon a zrekonstruované tratě našly využití i v dalších měsících. „Slováci u nás měli dvoutýdenní soustředění. Přijeli i Ukrajinci, německé kluby, dvakrát se tu otočili naši reprezentanti a tratě stále využívají domácí oddíly,“ vyjmenovává ředitel soutěží SP v NMNM Vlastimil Jakeš.

V tuto chvíli už je však větší ruch v okolí tratí. „Tento týden odstartovaly stavby mobilních tribun a obrazovek. Navážejí se kontejnery pro týmy a naše zázemí, celkem jich bude asi 70. V sobotu začínají také brigády na oplocení areálu. Chceme využít dobrého počasí a připravit vše v co nejkratší době a v co nejlepších podmínkách,“ vysvětluje Jakeš.

Sněhu je víc než dost

Právě dobré počasí je na druhou stranu menší nepříjemností. „Předpověď je zatím pro většinu lidí krásná, ale pro nás nejistá. Zdeněk Vítek už mi třikrát volal, jestli navezeme sníh, aby po návratu z Finska mohl s týmem pár dní lyžovat. Zatím to ale nevypadá,“ krčí rameny Vlastimil Jakeš.

Zároveň ale ujišťuje, že sněhu mají pořadatelé v depu uschovaného víc než dost. „Počítáme s tím, že naveze sníh z depa. Zásoba je minimálně dvakrát tak velká, aby to stačilo na vytvoření úspornější varianty tratí. Ale pokud to počasí dovolí, tak bychom rádi zasněžovali aspoň na stadionu.“

Jde tedy jen o to, jak brzy bude možné vzhledem k předpovědi počasí sníh navézt a případně i spustit sněžná děla. „Doufáme, že se ochladí na přelomu listopadu a prosince. Zhruba v tuto dobu obvykle začínáme zasněžovat a připravovat tratě tak, aby kolem 10. prosince bylo vše připravené,“ dodává Jakeš.

Světový pohár v biatlonu odstartuje v Novém Městě na Moravě 20. prosince. Zatím jsou v prodeji pouze permanentní vstupenky, ale v brzké době se počítá i s uvolněním jednodenních vstupenek na zbylá místa.

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016