Potvrzeno! Nové Město na Moravě bude hostit elitu i v dalších dvou letech

Tři Světové poháry během čtyřletého olympijského cyklu. Takový příslib mělo Nové Město na Moravě ze strany Mezinárodní biatlonové unie. A taková bude i realita, jak vyplývá z nově publikovaných kalendářů.

Světový pohár třikrát v řadě

Velmi zblízka nahlížel na tvorbu jízdních řádů Světového poháru i dalších akcí Vlastimil Jakeš, ředitel soutěží v NMNM. „Jako člen technické komise IBU jsem byl u tvorby kalendáře. Samozřejmě musím být objektivní, na druhou stranu se snažím hájit zájmy českého biatlonu.“

Utváření kalendáře bylo tentokrát trochu složitější. „Byly dvě verze. Jedna s Ruskem a druhá bez Ruska. Čekalo se na to, jaké budou další kroky ohledně navrácení plného členství v IBU a dalších práv,“ popisuje Jakeš.

Nakonec vyhrála varianta bez Ruska, zato s Novým Městem na Moravě, kde se uskuteční Světový pohár za měsíc a pak v březnu roku 2020 a v únoru roku 2021. Tedy třikrát v řadě. Jakeš kvituje i to, že se podařilo získat jiné než předvánoční termíny.

Spokojenost je samozřejmě i u sportovního ředitele Českého svazu biatlonu Ondřeje Rybáře. „Ohromně to prospěje popularitě biatlonu. Byla to jedna z věcí, o kterou jsme hodně bojovali. Není jednoduché se prosadit, protože těch kandidátů na pořádání Světového poháru je čím dál víc. Je to dokladem toho, že se svěťáky v Novém Městě na Moravě povedly.“

Do Česka se vrátí i letní MS a IBU Cup

Dá se říct, že úspěch Nového Města na Moravě byl maximální. Kromě Světových pohárů totiž bude Vysočina Arena hostit i další dvě akce, což samozřejmě oceňuje Vlastimil Jakeš. „Měli jsme žádost na tři Světové poháry, na poslední technické komisi se doplňovaly další závody. Pro nás z toho vyplynula možnost uspořádat ještě IBU Cupu a Mistrovství světa v letním biatlonu v roce 2021. Jsme velmi spokojení.“

Letní MS se do NMNM vrátí po třech letech. IBU tím ocenila vysokou úroveň letošního šampionátu. Druholigový IBU Cup se v NMNM uskuteční na začátku února 2022.

A co dál? „Opět budeme usilovat o Mistrovství světa a další tři Světové poháry v dalším olympijském cyklu. Tím bychom se stali rovnocenným partnerem těm nejlepším střediskům. Do této skupiny už dnes bezesporu patříme,“ uzavírá optimisticky Jakeš.

Kompletní kalendáře si můžete prohlédnout na webu biathlonworld.com.

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016