Nové Město bude prvním vrcholem sezóny, shodují se Češi

Norští trenéři, nový generální partner a černé kombinézy. Český biatlon hlásí před startem dalšího olympijského cyklu řadu novinek. Co zůstává neměnné, je velký zájem o závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě, které zároveň budou pro české reprezentanty prvním vrcholem sezóny.

Na úterní tiskové konferenci před startem biatlonové sezóny v Praze byly představeny dvě velké novinky. Podpis České pojišťovny jako generálního partnera a nový design kombinéz na další čtyři roky.

V Novém Městě na Moravě tak české biatlonisty hravě poznáte podle bílé čepičky právě s logem nového partnera. A na sobě budou mít černou kombinézu s národními prvky.

„Není to tak, že bychom se chtěli obléct do smuteční hávu. Je to univerzální, moderní barva. Zároveň jsou ale zachovány prvky trikolóry. Na národní symboly jsme totiž patřičně hrdí,“ komentoval nový oděv sportovní ředitel Českého svazu biatlonu Ondřej Rybář a ukázal třeba na lvíčka, kterého ponesou reprezentanti na zádech.

Tématem tiskové konference byla samozřejmě i domácí zastávka Světového poháru. „Letos máme dva důležité mezníky, tím prvním bude Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Těší mě, že je o novoměstské závody takový zájem. Nějaké vstupenky ještě zbývají, ale hlavně víkendový program se opět blíží k vyprodání. Je to důkazem toho, že biatlon pořád táhne,“ řekl prezident ČSB a první viceprezident IBU Jiří Hamza.

A kde vidí první muž českého biatlonu druhý mezník? „Tím je Mistrovství světa. Ale není to tak, že by všechny výsledky musely přijít okamžitě. Všechno směřujeme k olympiádě v roce 2022. Nejde o alibismus, musíme do procesu zapracovat spoustu nových lidí. Za vedení ČSB musím říct, že současnému týmu věříme.“

Věří tedy i Ondřej Rybář. „Pevně doufám, že bude stejně dobrá kulisa jako v uplynulých letech a že naši biatlonisté udělají radost nejen televizním divákům, ale i těm, kteří se před Vánoci vydají přímo do Vysočina Areny.“

Speciální bude novoměstský Světový pohár pro Michala Krčmáře, který právě ve Vysočina Areně na Mistrovství světa v roce 2013 výrazněji přičichl k velkému biatlonu.

„Pro mě osobně je Nové Město na Moravě prvním vrcholem sezóny. Druhou velkou metou je celkové umístění ve Světovém poháru a stabilizace mých výkonů. Pěkný výsledek z domácího prostředí by samozřejmě byl třešničkou na dortu,“ uvedl stříbrný olympijský medailista.

Krčmář a spolu s ním další čeští biatlonisté vstoupí do sezóny už v neděli ve slovinské Pokljuce. Třetí zastávka Světového poháru v Novém Městě na Moravě je pak v plánu od 20. do 23. prosince.

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016