Děla jedou, sníh v zásobníku připraven. Vysočina Arena se barví do bíla

Vysočina Arena už je bílá. Alespoň prostor stadionu, kde se v úterý začalo zasněžovat. Na příští týden je pak v plánu rozvážení sněhu z depa na zbytek trati.

Chladný úterní podvečer a dobrý výhled na další dny dovolil pořadatelům v Novém Městě na Moravě poprvé spustit sněžná děla. „Zasněžujeme stadion, trestné kolo a prostor u tubusů, kde by se sníh složitě navážel,“ hlásí ředitel soutěží v NMNM Vlastimil Jakeš.

Zasněžování dalších částí trati není v plánu. Ty už pokryje sníh uschovaný v depu, ze kterého se dnes odstraňuje izolační vrstva.

„Jen čekáme, jak to bude vypadat s počasím. Chtěli jsme rozvážet už v úterý, ale možná ještě chvíli počkáme. Nejpozději však začneme v pátek,“ říká Jakeš s ohledem na to, že by se po víkendu mělo na pár dní oteplit.

V tuto chvíli mají organizátoři v Novém Městě na Moravě v zásobníku k dispozici rezervu 30 000 m³ sněhu, který přes léto vydržel v top kondici. Nic tak nebrání tomu, aby byly tratě na Světový pohár, který odstartuje 20. prosince, ideálně připravené.

Karel Halberštádt

Foto: webkamera, Radek Pospíšil

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016