Závody s hromadným startem završily 3. kolo SP. Vyhráli Johannes T. Boe a Anastázia Kuzminová

Nor Johannes Thingnes Bö a Anastázia Kuzminová ze Slovenska vyhráli závody s hromadným startem, které uzavřely dění III. kola Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Druhý na patnáctikilometrové trati mužů byl Quentin Fillon Maillet z Francie a řetí skončil Rus Jevgenij Garaničev. V 12,5 km dlouhé závodě žen zajistila druhým místem slovenský double Paulina Fialková, třetí v dramatickém finále finišovala Anais Chevalierová z Francie.

V závodě mužů byli na startu i dva čeští reprezentanti. Ondřej Moravec vybojoval osmé místo, přestože po dvo chybách na úvodní položce běžel až 29. v pořadí. Michal Krčmář obsadil 10. příčku.

A ještě pár hlasů z Vysočina Areny:

Johannes Thingnes Boe
„Nové Město patří k mým nejoblíbenějším závodům. Člověk si tady připadá jako v gladiátorské aréně, takový rachot jsem nikde jinde nezažil, ani v Německu. Prostě nejlepší fanoušci a atmosféra v celém seriálu SP.“

Quentin Fillon Maillet
„Je tu jedna z nejlepších atmosfér na světě, náročná trať, opravdu hodně lidí, kteří tlačí závodníky dopředu. A to nás všechny, nejenom české. V tomto je to fakt pěkné a dělá to super atmosféru.“

Anastázia Kuzminová
„Myslím si, že mluvím za všechny sportovce tady, kteří se vždy strašně těší na Nové Město. Člověk přichází do areálu a cítí sílu a povzbuzení, díky kterému vám, jak kdyby narostla křídla. Uvědomím si, že tu nejsem jen kvůli sobě, ale hlavně kvůli těm lidem, kteří jsou tady. Neskutečná a krásná atmosféra.”

Paulina Fialková
“Je to úžasné. Závodila jsem už všude možně po světě, ale takovou atmosféru jako tady jsem ještě nikdy a nikde nezažila. Vždycky se těším až sem přijedu na závody, ať už to bylo v létě, nebo teď během větového poháru. Můžu říct, že jsem hrdá, že čeští a slovenští fanoušci dokážou vytvořit takovou atmosféru, která není v Ruhpoldingu, Oberhofu ani v Anterselvě!”

Marte Olsbu Roeiselandová
“Diváci v aréně jsou neuvěřitelní, neustále povzbuzují, a to jak domácí závodníky, tak i nás všechny ostatní. Patří jim velké díky.”

Anais Chevalier
“Neuvěřitelný zážitek závodit před takovým davem lidi. Je to skvělé pro nás všechny, protože tady se křičí úplně na každého, kdo projíždí. Wow.”

Michal Kčmář
„Dneska jsem nechal na trati vše, co ve mně bylo. Po sobotě jsem byl dole, uzavřel jsem se do sebe a snažil se lépe zkoncentrovat. Dnes ráno mi pak přišla zpráva od Katky Emmons, která mi dodala sebedůvěru. Sdělila mi nějaké technické věci a povzbudila mě i psychicky. A právě tento moment chci vypíchnout, přesně kvůli tomuhle s námi Katka je.

Obrovsky smekám před fanoušky, kteří za námi v tom počasí dorazili. Moc si toho vážíme. Nemůžeme se vždy všem podepsat a vyfotit se s nimi, kvůli regeneraci a zdraví… Ale uvnitř jsme jim strašně moc vděční, že tu jsou a podpoří nás. To nadšení z fanoušků je patrné i na ostatních sportovcích jako jsou Fourcade nebo Bö. V Hochfilzenu jsme bydleli na hotelu s Italy a Ti už senemhli dočkat, až opět zažijí místní „divácký kotel“. Závodit ve Vysočina Areně, to je odměna pro celé startovní pole.“

Ondřej Moravec
„Ten začátek sice byl příšerný, dvě chyby a předposlední místo. Nakonec jsem cíle proběhl osmý, a to je super. Po sobotní indispozici jsem jel hop nebo trop a dopadlo to dobře. Cítil jsem se tak, že jsem mohl akceptovat tempo vlastně kohokoliv. A když jsem v závěru předjel Fourcarda, uvědomil jsem si, že je to taky jen člověk. Mám z nedělního hromaďáku opravdu velkou radost. Takové výsledek jsem potřeboval sám, potřeboval ho tým a myslím, že i naši skvělí fanoušci. Díky všem za úžasnou podporu.“

 

Autoři:  Tomáš Hermann, Michal Jilka
Foto: Václav Mudra

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu