Přes 100 tisíc fanoušků a nadšení sportovci. Byla to oslava biatlonu v NMNM

Kdo dorazil na Světový pohár v biatlonu do Nového Města na Moravě, ten rozhodně nelitoval. Až na poslední závodní den se sice tolik nevedlo českým reprezentantům, ale atmosféra byla od čtvrtka do neděle naprosto fantastická. To ocenili jak biatlonisté, tak prezident Českého svazu biatlonu a zároveň šéf organizačního týmu Jiří Hamza.

Za 4 dny navštívilo Vysočina Arenu více než 100 tisíc diváků! Každý z 6 závodů tak průměrně sledovalo 25 tisíc velmi hlučných fanoušků.

„Atmosféra v Novém Městě na Moravě je speciální. Takovou lidé nezažívají, sportovce nevyjímaje, každý den. Proto si toho musíme považovat. Vážit si každého, který do Vysočina Areny přijde, naši fanoušci jsou úžasní v tom, že dokáží plně povzbuzovat i sportovce bojující o 50., 60. pořadí. To nikde na světě není a za to jim patří obrovský dík,“ rozplýval se Jiří Hamza.

Pod slova Hamzy by se jistě podepsali i biatlonisté.

„Jsou tu nejlepší fanoušci a atmosféra v celém seriálu Světového poháru,“ poklonil se divákům letošní král Nového Města na Moravě Johannes Thingnes Bø.

A tady jsou slova královny, dvakrát vítězné Marte Olsbuové Røiselandové. „Diváci v aréně jsou neuvěřitelní, neustále povzbuzují, a to jak domácí závodníky, tak i nás všechny ostatní. Patří jim velké díky.”

Závody v NMNM si užila i druhá ve sprintu a třetí v hromadném startu Paulína Fialková. „Je to úžasné. Závodila jsem už všude možně po světě, ale takovou atmosféru jako tady jsem ještě nikdy a nikde nezažila.“

Desátým místem v hromadném startu se odvděčil fanouškům za podporu Michal Krčmář. „Obrovsky smekám před fanoušky, kteří za námi v tom počasí dorazili. Moc si toho vážíme.“

Poděkování si samozřejmě zaslouží i organizátoři a tým takřka 200 dobrovolníků. „Organizace fungovala bezvadně, ale stálo to nadlidské úsilí, požadavky ze všech stran se stále stupňovaly. Naši stěžejní lidé Vlasta Jakeš, Ota Binder, Honza Skřička toho mají opravdu plné zuby. Ale podobně je na tom celý štáb,“ vyzdvihl práci svého týmu Jiří Hamza.

Na závěr tedy ještě jedno velké DÍKY všem, kteří se jakkoliv podíleli na téhle neuvěřitelné biatlonové party. Sejdeme se opět v březnu roku 2020 a v únoru roku 2021, kdy se do Vysočina Areny vrátí Světový pohár. A když biatlonový Bůh dá, tak i v roce 2024 nebo 2025 při mistrovství světa.

 

Karel Halberštádt, Tomáš Hermann, Michal Jilka

Foto: Václav Mudra, Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu