Vysočina Aréna se navzdory oblevě chystá na Světový pohár

I když momentálně vrcholí závěrečnými závody v italské Anterselvě biatlonové mistrovství světa, připravuje se už na další pokračování Světového poháru Vysočina Aréna. Za dva týdny, ve čtvrtek 5. března, je na programu v Novém Městě na Moravě úvodní disciplína čtyřdenního klání. V 17:45 odstartuje závod ve sprintu žen.

Největším současným problémem celé Evropy je výrazná obleva, která výrazně trápí i novoměstské pořadatele. „Jsou místa, kde je sněhu stále dostatek. Ale máme i kritické úseky. Například v Modříňáku nebo Plačkovci. Nyní se chystáme vyhodnotit, co obleva způsobila a jak vše napravíme,“ uvedl sekretář organizačného výboru Jan Skřička.

V průběhu příštího týdne už musí organizátoři tratě upravit tak, aby byly nachystány nejpozději do pondělí 2. března na první tréninky„Máme k dispozici technický sníh, který budeme rozvážet na tratě. Tato zima názorně ukázala, jak prozíravé bylo vybudování obřího sněhového zásobníku. Jsme nesmírně rádi, že tuto výhodu máme,“ dodal Skřička.

Při pořádání lednového Světového poháru v běhu na lyžích byli novoměstští organizátoři kritizováni, že nepřipravili původně plánovaný pětikilometrový okruh. A nerozšířili tratě. „Neudělali jsme to z jediného prostého důvodu. Tento sníh bychom při současné oblevě ztratili. Naopak jsme vrstvu navýšili a sníh neodtál. Naštěstí byli zástupci lyžařské federace FIS při jednáních rozumní a souhlasili s tím, že se závodilo na kratší trati. Proto máme stále v řadě míst dostatečnou sněhovou vrstvu a můžeme i při současných nevýhodných povětrnostních podmínkách Světový pohár v biatlonu uspořádat,“ poznamenal Skřička.  

Autor: Jiří Pošvář

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu