Vysočina Arena bude v březnu hostit dvě kola Světového poháru 2020/21

V sezóně 2020/2021 uvidí Vysočina Arena a spolu s ní i fanoušci (věřme, že nejen ti u TV obrazovek) hned dvě kola Světového poháru, a to v termínu 3. – 14. března 2021.

Jak je to možné? Šíření nemoci Covid-19 si vyžádalo ze strany Mezináordní biatlonové unie kompletní revizi seriálu SP. Dvě kola pořádají mj. Kontiolahti, Hochfilzen nebo Oberhof. Nové Město na Moravě nahradilo původně plánované předolympijské závody v Pekingu.

Pomocná ruka

Širší vysvětlení podává šéf organizačního výboru a prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza: „Mezinárodní olympijský výbor zrušil veškerá klaní v dějišti Her 2022 Pekingu. A na nás bylo, abychom tuto situaci pomohli řešit v rámci Mezinárodní biatlonové unie. Proto jsme IBU nabídli svoji pomoc.“ Jiří Hamza je přesvědčený, že jeho zkušený tým si s akcí, která se rozsahem takřka rovná mistrovství světa, zvládne ve vysoké kvalitě. „Budeme dobře nachystaní, byť tu stále máme několik neznámých, jako je vývoj kolem nemoci Covid-19 a účast fanoušků, nebo počasí a s ním související sněhové podmínky.“           

Tým natěšený na fanoušky

Do Vysočina Areny se svým výběrem těší i sportovní ředitel Českého svazu biatlonu Ondřej Rybář. „Vedle světového šampionátu v Pokljuce jsou pro nás domácí závody Světového poháru vrcholem sezóny. Moc se do Nového Města na Moravě těšíme. Každý sportovec, myslím, touží závodit před svými fanoušky a my jsme rádi, že Vysočina Arena nám to umožňuje splnit. Za celý tým mohu říci, že podpory fanoušků si nesmírně vážíme a za jejich důvěru jim chceme při domácích závodech  poděkovat a podělit se s nimi o emoce.“

Jaký bude program závodů ve Vysočina Arena při VII. a VIII. kole Světového poháru 2020/2021?

VII. kolo

Čtvrtek 4. 3. – štafeta žen na 4x 6 km

Pátek 5. 3. – štafeta mužů na 4x 7,5 km

Sobota 6. 3. – sprinty, ženy 7,5 km, muži 10 km

Neděle 7. 3. – stíhací závody, žen 10 km, muži 12,5 km

VIII. kolo

Čtvrtek 11. 3. – sprint mužů na 10 km

Pátek 12. 3. – sprint žen na 7,5 km

Sobota 13. 3. – stíhací závody, muži 12,5 km, ženy 10 km

Neděle 14. 3. – štafety, mix a singl   

Vstupenky prozatím nejsou v prodeji 

Organizační výbor Světového poháru v Novém Městě na Moravě aktuálně pozastavil prodej lístků do Vysočina Areny. Důvodem je právě čerstvá změna v kalendáři Mezinárodní biatlonové unie pro sezónu 2020/2021.

Současně je nutné upozornit, že jediným oficiálním distributorem vstupenek je společnost TicketLIVE. Překupníci (např. global-tickets.com) však nadále nabízejí vstupenky, aniž by mohli garantovat jejich platnost.

Jakmile se situace vyjasní budeme veřejnost informovat na webových stránkách biatlon.cz a biathlonnmnm.cz.

Autor: Tomáš Hermann
Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu