Biatlonový světový pohár 2021 se v NMNM uskuteční!

Biatlonová sezóna Světového poháru zatím probíhá podle plánu (pouze norského Oslo zrušilo finále SP), včetně stávajícího mistrovství světa v Pokljuce. Organizační výbor Světového poháru v Novém Městě na Moravě potvrzuje, že plánované závody v termínu 1. – 14. března se ve Vysočina Areně uskuteční.

„Máme výjimku Hlavního hygienika České republiky a pořádání závodů o víkendu potvrdilo i zasedání zdravotní komise IBU,“ říká sekretář organizačního výboru Jan Skřička.  

Je samozřejmé, že akce se uskuteční za přísných hygienických opatření v souladu s reglementem IBU ve věci onemocnění COVID-19.  Zdraví a bezpečnost všech sportovců a dalších účastníků jsou hlavním hlediskem při plánování, organizaci i během samotného průběhu Světového poháru.

Dosavadní průběh závodů Světového poháru sezóny 2020/2021 ukázal, že hygienická koncepce IBU je velmi úspěšná. Vždyť dosud umožnila uspořádat férové a bezpečné biatlonové akce. Tento koncept zahrnuje časté testování (během letošní sezóny IBU dosud provedla více než 10 000 testů sportovců, trenérů, členů realizačních týmů) a další přísná hygienická opatření. 

„Už máme zkušenost s pořádáním závodů před prázdnými tribunami,“ říká s reakcí na rok 2020 šéf organizačního výboru Jiří Hamza. „Nyní však máme před sebou další, tentokrát zdravotní a bezpečností výzvu. Věřím, že tuto zkoušku ve spolupráci s naším zdravotním týmem Světového poháru zvládneme a celá dvoutýdenní akce v Novém Městě proběhne úspěšně i za přízných zdravotních a bezpečnostních regulí. Mohu slíbit, že budeme připraveni!“

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu