ZÁVODY SCM BYLY PROLOGEM PŘED ČTVRTEČNÍM STARTEM IBU MS V BIATLONU NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH V NMNM

Prologem před IBU Mistrovstvím světa v biatlonu na kolečkových lyžích, které hostí Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě, se staly závody Sportovních center mládeže. Na startu se představily české naděje v dorosteneckých a juniorských kategoriích.

“Start byl otevřen pro všechny členy Sportovních center, držitele I. výkonnostní třídy, a také pro sportovce, kteří prokázali výrazné zlepšení, ačkoli nejsou v systému sportovních center,” vysvětluje koordinátor mládežnického biatlonu při ČSB Vlastimil Vávra.

Děvčata měla na programu 6 km dlouhý sprint, kluky čekala porce 7,5 km. Ročníky 2006, které střílí z malorážky teprve od jara, absolvovaly závody bez zbraně. „Ti nejmladší tak možná měli drobnou výhodu, ale to pro nás při celkovém hodnocení nehraje roli. Důležité je, že si všichni mohli poměřit síly.“

Mezi dívkami mile překvapila juniorka Kristýna Otcovská z Litvínova, které se připravuje zcela mimo velká centra. Druhá skončila Ilona Plecháčová a třetí Valérie Křížové obě z Jilemnice a obě právě ročník 2006. Další pořadí? Čtvrté místo obsadila Eliška Fiedlerová z SKP Kornspitz (2004), páté Kamila Orálková z SK NMNM (2003) a šesté Andrea Chudějová z Letohradu (2004).

Mezi kluky byl nejlepší Jan Semirád z Letohradu (2003) před juniorem Hynkem Škrabalem (Střelka Brno), třetí skončil Prokop Smetana z SKP Kornspitz (2003) a za ním se umístili tři borci z Letohradu v pořadí Antonín Kvaček (2004), Jakub Vondráček (2003) a Pavel Kovář (2005).

Kompletní výsledky najdete pod tímto odkazem.

Autor: Tomáš Hermann
Foto: Michal Jilka

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu