Druhý double českých juniorů! Mikyska zlatý, Hornig stříbrný!

V supersprintu vyhrál Vítězslav Hornig a druhý doběhl Tomáš Mikyska. V sobotních klasických sprintech si oba čeští junioři pořadí vyměnili! Fanoušci ve Vysočina Areně tak na IBU mistrovství světa v letním biatlonu sledovali už druhý český double! Za českou dvojicí doběhl třetí Slovák Tomáš Sklenárik. V závodě juniorek byla z českého týmu nejlepší pátá Tereza Voborníková. Vyhrála ruská biatlonistka Anastázia Ševčenková, před Sanitou Bulinovou z Lotyšska a Slovinkou Lenou Repincovou.

Čeští junioři se opět předvedli ve skvělém světle. Hned tři se umístili v elitní desítce. Za dvojící Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig doběhl ještě osmý Jonáš Mareček. Toto trio mělo i nejlepší běžecké časy z celého startovního pole! Na pěkném 13. místě navíc skončil Jakub Kocián. Zejména na střelnici se závod nevydařil Josefu Kabrdovi a Ondřeji Mánkovi. Oba udělali pět chyb a seřadili se na 31. resp. 32. pozici.

V kategorii juniorek zastřílela bezchybně Gabriela Masaříková a obsadila 14. místo, hned za ní doběhla Tereza Jandová. Žádný terč neminula ani nejmladší členka týmu a věkem ještě dorostenka Kateřina Pavlů, v cíli jí patřilo 17. místo. Zuzana Doležalová obsadila 22. příčku a Klára Polednová doběhla po celkem pěti chybách 27. v pořadí.   

MIXZÓNA junioři

Tomáš Mikyska: “Možná dnes bylo to zranění kolenních vazů z června na mé straně. Cítil jsem se odpočatý, jelo se mi opravdu dobře. A to jsem ještě v zápalu boje spadnul. V posledním kopci jsem si hůlkou píchnul mezi lyže a poroučel jsem se k zemi. Naštěstí jsem hůl nezlomil, rychle se zvedl a ještě jsem mohl normálně zafinišovat. Celkově se mi závod povedl. Mám velkou radost.”  

Vítězslav Hornig: “Poslední rána se dává a kdo ji nedá, je blbec. Dnes jsem za blbce. Neudržel jsem koncentraci a na spoušti jsem byl rychlejší, než bylo třeba. Tomáš je přede mnou o deset sekund, to není ani jedno trestné kolo. S tím se dá pracovat. Věřím, že si to ve stíhačce ještě rozdáme.” 

Jonáš Mareček: “Od startu jsem do toho dal všechno, a to byla chyba. Před stojkou mi došlo. Vůbec jsem ji fyzicky nezvládl. Jsem zvědav, jak to budu mít se silami v neděli ve stíhačce, protože dnes před startem jsem si myslel, že jich mám mnohem více.”  

Jakub Kocián: “Běžecká forma není úplně špatná, ale chyba na závěr mě hodně mrzí. Ránu jsem si hlídal, a nic… Mrzí mě to, protože jsem tak přišel o umístění v první desítce. Ale ve stíhačce do toho vlítnu a uvidím, na co to bude stačit. Těším se.”

Josef Kabrda: “Asi jediným plusem na mém výkonu bylo, že jsem na trati nespadl. Na ležce jsem byl docela mimo, protože ani nevím, kde rány skončily. Ve stojce jsem pak poslední dva výstřely předržel. Chtěl jsem se ukázat v lepší světle. Věřím, že ve stíhačce si budu počínat lépe.” 

Ondřej Mánek: “Běh byl dobrý, střelba o to horší. Doufám, že moje špatné střelecké výsledky budou mít jen dočasné trvání, protože s takovými výkony se závodit nedá.” 

MIXZÓNA juniorky

Tereza Voborníková: “S ležkou dost zápasím a chyba hned při prvním výstřelu mi na klidu nepřidala. Pak už jsem byla u každé rány hodně opatrná. Na trati jsem se celkem trápila, takže ve výsledku je největším pozitivem, že mám dobrý základ pro stíhačku.”

Klára Polednová: “Stojka? Hrozný! Vůbec nevím, co se stalo. Střelbu jsem neměla absolutně pod kontrolou, ani nevím, kde ty rány byly. Na trati se mi nejelo špatně, o to více mě střelba mrzí.”

Gabriela Masaříková: “Dnes tu mám oba rodiče, asi mi přenesli štěstí. Z nuly mám velkou radost, možná to je i tím, že jsem nebyla ani moc nervózní. Přijde mi, že čím jsem starší, tím lépe se dokážu od nervozity odpoutat. To třeba taťka to má s nervozitou úplně opačně :-).” 

Tereza Jandová: “Jedna jedna na střelnici, to není úplně zlé. Docela mi to šlo i na trati. Dnes jsme jely nad tubusy. A z toho prudkého kopce jsme nabraly slušnou rychlost. Ale já se nebojím, tak jsem si to užila. Do stíhačky odstartuju hned za Gabčou Masaříkovou, tak to bude zajímavé. Těším se na to.”

Zuzana Doležalová: “Ze střelby mám docela radost. Bohužel v posledním kole už mi trochu došlo, nechutnalo mi to. Ve stíhačce mám ještě o co bojovat a z toho mám radost.”

Kateřina Pavlů: Střelba mě dnes podržela, a to bylo dobře. Tady na šampionátu už to byl třetí závod a cítím únavu. Nedělní stíhačku budu chtít hlavně přežít ve zdraví.”   

Autoři: Tomáš Hermann & Karel Halberštádt
Foto: Michal Jilka

Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu