Krčmář zlatý a Davidová stříbrná v sobotních sprintech!

Na domácích tratích v Novém Městě na Moravě vybojoval dnes Michal Krčmář titul mistra světa ve sprintu a navázal tak na stejném místě a ve stejné disciplíně na svůj triumf z roku 2018! Druhý doběhl Matěj Baloga ze Slovenska třetí Rumun Cornel Puchianu. Ve stejné disciplíně žen se raduje ze stříbra Markéta Davidová. Oba čeští reprezentanti stříleli bezchybně! Na zlato mezi ženami dosáhla Polka Monika Hojniszová-Staregová, třetí doběhla Polonona Klemenčičová ze Slovinska.

Jak si vedli další čeští reprezentanti?

V kategorii žen potěšila při střelbě 1-0 15. místem Natálie Jurčová. Ostatním reprezentantkám se nedařilo na střelnici. Jessica Jislová skončila 31. (1-3), Lucie Charvátová 32. (1-4), Tereza Vinklárková 37. (1-3) a Eliška Teplá 40. (3-1). Muži výborně běželi. Jakub Štvrtecký měl 2. nejlepší čas, Mikuláš Karlík 3., Michal Krčmář 4., Tomáš Krupčík 7. a Adam Václavík osmý. Jakub Štvrtecký obsadil při střelbě 1-2 osmé místo, Mikuláš Karlík skončil 17. (1-2), Tomáš Krupčík 31. (1-3) a hodně chybující Adam Václavík 47. (3-4).     

Po úspěšné sobotě tak má český tým na kontě již osm medailí, a to s bilancí 4-3-1 (zlato-stříbro-bronz).     

MIXZÓNA – ŽENY

Markéta Davidová: “Moc spokojená jsem se střelbou. A na trati vždy nechám vše, a tak tomu bylo i dnes. Byl to třetí závod ve dvou dnech. Program je náročný, ale na podobný nápor jsme všichni zvyklí ze zimy nebo z tréninků. Prostě to musíme vydržet, je to pro každého stejné. Velkou radost jsem měla z fanoušků. Ani jsem nečekala, že jich dorazí tolik. Bylo to před nimi úplně jiné závodění, závodění s radostí.”

Natálie Jurčová: “Po pátku jsem si snad trochu napravila střelecké renomé. Běh slušný, ale poslední kolo už mě opravdu hodně bolelo. Je to pro mě velké povzbuzení a mám velkou radost i z toho, že po dvou operacích ramene a zánětu ledvin v předchozích letech jsem konečně zdravá.”  

Jessica Jislová: “Co se střelby týká, nemám být na co pyšná. Na trestném kole to je vždy nepříjemné, budu se toho chtít příště maximálně vyvarovat. V běhu cítím, že mi výkonnost stoupá. Je skvělé mít v týmu někoho jako je Makula, kdo vás nutí tvrdě pracovat, dotahovat se na něho… To mi moc pomáhá a věřím, že v zimě z toho budu těžit.”

Lucie Charvátová: “Nečekala jsem to tak hrozné, ale hrozné to bylo. Určitě jsem se tady ve Vysočina Areně chtěla představit v lepším světle. Věřím, že se brzy dostanu do lepší pohody a třeba už za týden v Letohradě předvedu zejména na střelnici lepší výkony.”

Eliška Teplá: “Před takovou atmosféru jako byla dnes tady v Novém Městě, jsem ještě nikdy nikde nezávodila. Jsem holka z Vysočiny, a tak jsem tu měla i rodiče a kamarády. Úplně mne to chytlo u srdce a bylo mi ctí. Věřím, že takových závodů zažiju co nejvíce.” 

Tereza Vinklárková: “Nebyl to z mé strany povedený závod. V neděli budu mít co a koho stíhat!”       

MIXZÓNA – MUŽI

Michal Krčmář: “Udělal jsem vše, jak jsem měl. Z toho pohledu jsem spokojený. I když i na mém výkonu by se chyby našly. Stojka nebyla plynulá, rány jsem odkládal, a tak ztrácel čas. Věřím, že až se ještě více vyzávodím, bude to lepší, plynulejší, rychlejší. Mám ohromnou radost z atmosféry, kterou tady dnes vytvořili fanoušci. A těším se, že dorazí i v neděli. Je to úplně jiné závodění, než co jsme zažili v zimě v prázdných arénách. Moc jim děkuju za podporu.”

Jakub Štvrtecký: “Na jednu stranu mám radost z výsledku, na druhou stranu mě mrzí střelba, protože na trati jsem byl, myslím, jedním z nejrychlejších. Tři chyby jsou moc a zejména té jedné chyby vleže je škoda. Byl jsem přesvědčený že terč spadne. Každopádně do stíhačky je dnešní výsledek hratelný. Udělám maximum, abych se posunul kupředu.”

Mikuláš Karlík: “Cítím úlevu, oproti pátku jsem se zlepšil. Nevím proč, ležky jsem se začal bát a střílel ji zbytečně dlouho a navíc s chybou. Ve stojce jsem cítil, že už jsem neměl tolik sil a poloha nebyla stabilní. V nedělní stíhačce se budu snažit nezmatkovat a prát o co nejlepší výsledek.” 

Tomáš Krupčík: “Mám svalové problémy ve spodní části beder. Na stojce mě to hodně limituje. Vůbec se nedostanu do stabilní polohy a výsledkem jsou nepřesnosti. Snad se dám brzy zdravotně do kupy.”

Adam Václavík: “Všechno špatně.Nevím, co jiného k mému vystoupení dodat. Proto, co jsem předvedl na střelnici, není omluva. Trochu se mohu uklidňovat tím, že to je stále jen příprava. Ale nevím, jestli mi to pomůže.”          

Autoři: Tomáš Hermann & Karel Halberštádt
Foto: Michal Jilka

Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu