České hvězdy z Vysočina Areny míří do Letohradu

Celkem 13 cenných kovů vybojovali čeští biatlonisté během čtyřdenního IBU mistrovství světa v letním biatlonu, které hostila Vysočina Arena ve dnech 26. – 29. srpna 2021. Češi tak navázali na rok 2018, kdy se chlubili stejně početnou sbírkou cenných kovů. Letošní zisk: 7 zlatých – 4 stříbrné – 2 bronzové, má však větší lesk. Před třemi lety měla medailová sbírka podobu: 5-4-4.

9. Slovinsko 0-0-2.

V Novém Městě na Moravě byly na programu tři závody pro každou kategorii – supersprint, sprint a stíhací závod. Šampionát byl určen juniorkám, juniorům, ženám a mužům. Každý sportovce tak mohl vybojovat maximálně tři medaile.

Do každého závodu mohl český tým postavit plný počet šesti sportovců. Bohužel zranění zápěstí nepustilo vůbec na start Milana Žemličku, a do stíhacích závodu nenastoupili ani Jessica Jislová (nachlazení) a Tomáš Krupčík (zranění zad).

Kdo byl z českého týmu 2021 nejúspěšnější?

Markéta Davidová (ženy) a Tomáš Mikyska (junioři): 2-1-0

Michal Krčmář (muži): 2-0-0

Vítězslav Hornig (junioři): 1-1-1

Jonáš Mareček (junioři): 0-1-0

Tereza Voborníková (juniorky): 0-0-1

Svými výkony upoutali i další. Junior Mikuláš Karlík doběhl 5. ve stíhačce mužů, Jakub Štvrtecký (muži) vybojoval dvě 8. místa (sprint stíhačka), na osmé pozici skončila v supersprintu i Jessica Jislová a hned za ní Tereza Vinklárková, obě v kategorii žen. Umístění v Top Ten přidali ve stíhacích závodech i junioři Tereza Jandová a Jakub Kocián. V kategorii juniorek se neztratili se ani dorostenky Gabriela Masaříková, Kateřina Pavlů nebo Zuzana Doležalová.

Naopak zklamáním, a to především ze střeleckých výkonů, skončil šampionát pro Lucii Charvátovou a Adama Václavíka. Lucie trefila pouze 25 a Adam 28 terčů z padesáti (finále supersprintu, sprint a stíhačka).

Už o víkendu 4. – 5. září se čeští biatlonisté představí na domácím šampionátu v Letohradě. Na startu by neměla chybět Eva Puskarčíková, jež MS vynechala, a snad i Milan Žemlička. Více na biatlon.cz.

Autor: Tomáš Hermann