Vysočina Aréna přivítá biatlonový IBU Cup

Jediným vrcholem biatlonové sezony v Novém Městě na Moravě budou začátkem února dva závody Poháru IBU. Akci sice zastíní začátek zimních olympijských her v Pekingu. I když nebude ve Vysočina Aréně elitní hvězdné obsazení, slibuje i startovní pole IBU Cupu kvalitu. Například ve výpravách biatlonových velmocí Francie, Německa, Norska, Ruska i dalších zemí se představí kvalitní reprezentační rezervy.

Současný ročník osmidílného Poháru IBU má v Novém Městě svou šestou zastávku. Ve čtvrtek 3. února je na programu od 10:30 sprint žen na 7,5 kilometrů a od 14:00 sprint mužů na 10 km. O dva dny později v sobotu 5. února si biatlonisté ve stejných časech zopakují totožný sprinterský program.

V posledním závodě IBU Cupu v minulém týdnu ve slovenském Osrblie v závodě na 15 km na sebe z českých biatlonistů nejvíce upozornili pátým místem Tomáš Krupčík a devátý skončil Milan Žemlička. Ten na sebe ještě upozornil šestým místem ve sprintu. Mezi ženami si vedla na Slovensku z českých zástupkyň nejlépe Eliška Teplá, která ve sprintu byla čtrnáctá.

Ještě před dvěma závody IBU Cupu v Novém Městě čeká na biatlonisty v příštím týdnu od 26. do 30. ledna mistrovství Evropy v polském Duszniki Zdroj.

Do Vysočina Arény se biatlonový IBU Cup vrací po šesti letech. Uprostřed ledna 2016 čekal na závodníky totožný program dvou sprinterských závodů. Pro připomenutí si z českých zástupců tehdy nejlépe vedla Jessica Jislová, která skončila v obou kláních jedenáctá. Mezi muži byl z domácích biatlonistů nejlepší Matěj Krupčík, jenž obsadil 22. a 16. místo.

Za OV Jiří Pošvář

Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu