Biatlon ve Vysočina Areně oslaví dvě jubilea

Dvě jubilea oslaví v nadcházejícím IBU Cupu český biatlon a potažmo Vysočina Arena. Před patnácti lety měl v Novém Městě na Moravě premiéru Evropský pohár. Tato soutěž byla předchůdcem současného IBU Cupu. A před deseti lety v lednu 2012 zavítal na Vysočinu premiérově i Světový pohár.

Jako první se zapsali do listiny vítězů němečtí biatlonisté.  Sprint mužů na 10 kilometrů vyhrál v Evropském poháru Carsten Pump, ženám vévodila na trati 7,5 km Ute Niziaková.

Legendy českého biatlonu při Světovém poháru v NMNM 2012 – zleva: Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr

Prvním vítězem Světového poháru ve Vysočině Areně se stal ve vytrvalostním závodě na 20 km Rus Andrej Makovjejev. Z českých zástupců si vedl nejlépe Jaroslav Soukup, jenž obsadil 14. místo.  Závod žen vyhrála  Finka Kaisa Mäkäräinenová, nejlepší z kvarteta českých biatlonistek byla na 52. místě Barbora Tomešová.

Vedle vytrvalostních závodů byly tehdy v NMNM na programu i sprinty a stíhací závody.