Byli jste fantastičtí, vzkazují biatlonistky divákům

Výsledkově to určitě mohlo být lepší, ale divácky? Těžko. Páteční sprint Světového poháru v Novém Městě se konal ve vynikající atmosféře, kterou vytvořilo bezmála dvacet tisíc nadšených příznivců. Je to skvělý příslib před víkendem, kdy se jedou po oba dny dva další závody. „Byli jste fantastičtí a moc vám děkujeme za podporu,“ shodly se po závodě české reprezentantky. Nejlepší pozici pro sobotní stíhačku si vytvořila 16. místem Markéta Davidová.

„Já jsem ani neslyšela svůj vlastní dech, byl to masakr, trochu jsem se bála, jestli jsem první kolo nepřepálila, jak jsem cítila ty diváky v zádech. Na druhou stranu, kdy jindy to zkusit když ne teď. Lidi byli slyšet všude, líbí se mi, že fandí všem, že to nejsme jen my, je to super a těším se na víkend,“ chválila obecenstvo Markéta Davidová.

Makula

K samotnému závodu poznamenala: „Pocitově se mi jelo dobře, myslím, že jsem měla dobré lyže. Dvě chyby jsou na sprint moc, na druhou stranu to byly dvě jedničky, což se může stát. Nehroutím se z toho, ale mohlo by to být veselejší. Zítra se budeme snažit nechat tam všechno. Musím říct, že jsem se cítila podobně jako na konci v Oberhofu, tak uvidíme.“

Spokojená se svým výkonem byla Jessica Jislová, pro niž to byl náročný návrat po svalovém zranění. „Je vidět, že jsem teď měla pauzu, ale o dost víc jsem se dneska bála střelby, protože jsem dlouho nestřílela v žádné zátěži. Jsem moc ráda za to, jak jsem si to zvládla pohlídat. Jsem naprosto spokojená, odvedla jsem to, na co teď mám a budu se snažit to v příštích pár závodech vylepšit,“ řekla v mixzóně a neopomněla pochválit diváky: „Jsem za to hrozně ráda, protože jsem aspoň neslyšela sebe, jak tam hekám do kopců a neměla jsem čas přemýšlet nad tím, jak moc nemůžu. Lidi mě vyhnali každý kopec nahoru a já pak odpočívala ve sjezdu. V cíli už jsem měla spíš černo před očima a těšila jsem se, až si lehnu do sněhu,“ usmála se a dodala, že o jejím sobotním startu ve stíhačce se rozhodne podle pocitu.

Jess

První závod v domácím prostředí si užila i Tereza Voborníková. „Ještě se mi nestalo, že by mi někdo takhle fandil. Atmosféra byla neuvěřitelná. Já lidi většinou na trati nevnímám, ale dneska jsem si to snažila užít, popustila jsem trochu uši a bylo to fakt neskutečný. Na střelnici se ale snažím soustředit na sebe. Ale bohužel jsem tady celý týden bojovala se střelbou vleže a ani dnes jsem nebyla schopná se s tím popasovat líp. Škoda.“

Terka Vob

Jan Hrabálek

Foto: Marek Ambrož

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu