Markéta Davidová osmá ve stíhačce v „Norském Městě na Moravě“

Přejmenování dějiště Světového poháru na „Norské Město na Moravě“ může platit i po čtvrtém závodě prestižní série ve Vysočina Areně. Stíhačku žen vyhrála po dramatickém průběhu Marte Olsbuová Röiselandová a pro svou zemi vybojovala čtvrté vítězství v NMNM. Českým fanouškům udělala radost Markéta Davidová, která se posunula z šestnáctého místa na osmé a o ještě lepší pozici se připravila dvěma chybami při úvodní střelbě vestoje. 

Medailové podium stíhačky žen

I tak se zrodil dosud nejlepší výsledek českého biatlonu v Novém Městě. Česká jednička se díky dvěma úvodním nulám a rychlému běhu dostala před třetí střelbou na dohled čelu, na které ztrácela 20 sekund. Pak ale musela na dvě trestná kola a propadla se na 12. příčku. Závěrečná nula ji vrátila do první desítky.

„Ta dvojka mě mrzí. Byla asi zbytečná. Malinko jsem pospíchala a asi to chtělo více respektu. Na druhou stranu mi popadalo pár kalibrů, takže je to asi nula k nule. Občas máte štěstí a občas ne. Bohužel má poslední kola letos nejsou taková, jaká bych si představovala. Na druhou stranu, neměla jsem v něm ani lehké soupeřky,“ řekla novinářům Markéta Davidová.

Makula děkuje fanouškům

Stejně jako Davidová střílela Tereza Voborníková, která si polepšila o sedm pozic na 34. místo. Jessica Jislová k nule ze sprintu přidala další tři čisté položky, ale pak dvakrát minula a skončila dvaačtyřicátá. Lucie Charvátová byla o pět míst za ní.

Jak to vypadalo úplně na špici závodu, který byl ale mnohem vyrovnanější než ten mužský? Vítězka sprintu Olsbuová Röiselandová chybou při druhé položce vleže přepustila vedení bronzové ze sprintu Francouzce Anais Chevalierové-Bouchetové. Pak ale byla dvakrát přesná vestoje a znovu vedla.

Jessica Jislová zůstala těsně za body

V posledním okruhu ji proháněla krajanka Ingrid Landmark Tandrevoldová, která se v některých pasážích dostala do čela, Olsbuová Röiselandová však v závěrečném stoupání před stadionem zaútočila a doběhla si pro druhé vítězství v Novém Městě i sezoně, do které se zapojila po vleklých zdravotních problémech až v lednu. 

Výsledky – stíhací závod žen:

1. Röiselandová 29:22,7 (1), 2. Tandrevoldová (obě Nor.) -2,2 (1), 3. Chevalierová-Bouchetová -15,3 (0), 4. Simonová (obě Fr.) -53,0 (2), 5. Vittozziová (It.) -1:09,6 (2), Herrmannová-Wicková (Něm.) -1:09,6 (3), …8. Davidová -1:16,7 (2), 34. Voborníková -3:11,7 (2), 42. Jislová -3:54,8 (2), 47. Charvátová (všechny ČR) -4:29,7 (4).

Průběžné pořadí (po 16 z 21 závodů): 1. Simonová 893, 2. E. Öbergová (Švéd.) 735, 3. Vittozziová 720, 4. Wiererová (It.) 679, 5. Herrmannová-Wicková 668, 6. Tandrevoldová 627, …8. Davidová 554, 32. Jislová 134, 53. Voborníková 57, 77. Václavíková (ČR) 2, 78. Charvátová 1.

Jan Hrabálek

Foto: Marek Ambrož

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu