Nejlepší vizitka? Když vás chválí Johannes Thingnes, říká šéf Hamza

Celkem 86 000 diváků přišlo během čtyř dnů na závody biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě. A to je nejlepší důkaz toho, jak je tento sport nádherný a stále atraktivní, byť třeba čeští reprezentanti na stupně vítězů nevystoupali.

Podobně to vnímá i předseda organizačního výboru SP Jiří Hamza. „Nejlepší vizitkou pro nás je, že nás v médiích pochválil suverén sezony a podle mě nejlepší biatlonista všech dob Johannes Thingnes Bö,“ vzal si Hamza na pomoc čtvrteční citát norské hvězdy, který prostředí v Novém Městě označil za nejlepší na světě.

Není lepší pozvánka na mistrovství světa, které bude Nové Město na Moravě hostit v příštím roce, tedy po 11 letech. Hlavně o něm Jiří Hamza mluvil s novináři. 

„Máme projekt rozšíření Vysočina Areny. Dostavíme tribunu D a veškeré zázemí pro sportovce musíme renovovat, stejně jako osvětelní nebo datové linky. Doba je taková a když chceme být in, tak musíme tyhle investice udělat. Chceme areál udělat pro nás udržitelný, abychom s tím mohli daleko lehčeji pracovat a svým způsobem to bude na konci obrovské ušetření nákladů i na vlastní pořádání akcí. Doprava a energie letí nahoru, musíme se dívat kolem sebe,“ řekl Hamza.

Český tým děkuje skvělým fanouškům ve Vysočina Areně

Při velkém zájmu diváků o právě končící závody se dá předpokládat, že na dračku půjdou i vstupenky na světový šampionát. Hamza k tomu poznamenal: „Lístky začneme prodávat pravděpodobně 1. dubna. Nemusí se čekat cenový šok. Řekli jsme si zásadu, že za jeden závod by neměla i ta nejlepší vstupenka překročit tisícovku. Což v kombinaci s víkendovými dny může být větší číslo, ale budeme se pohybovat v cenové úrovni jen mírně nad Světovým pohárem. Určitě to bude tak, že to bude přístupné všem a budeme pokračovat v propagaci směrem ke školám. Přes týden budou ty lístky určitě výrazně levnější než o víkendu.“

Kromě tvrdé práce si Jiří Hamza užil i emoce při ceremoniálu, při němž česká štafeta ze Soči přebírala po devíti letech bronzové olympijské medaile. Hamza, chlap jako hora, se za slzy nestyděl. „My měli to štěstí, že jsme medaile mohli předat před plným barákem. Rozumím, že hodnota pro sportovce je jiná deset minut po závodě a ne devět let po závodě. Jo, byl jsem dojatý, nemá smysl to skrývat. I proto, že vidíte osudy lidí za tím. Vašek (Fiřtík) by byl hrozně rád, kdyby u toho mohl být, protože na olympiádě v Soči byl. Občas by člověk neměl emoce schovávat,“ zakončil Hamza.

Jan Hrabálek

Foto: Petr Slavík a Jaroslav Svoboda

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu