Smíšenou štafetu dvojic ovládli Norové, Jislová s Marečkem skončili dvanáctí

Jessica Jislová a Jonáš Mareček se rozloučili se Světovým pohárem ve Vysočina Areně dvanáctým místem v závodě smíšených dvojic. V této disciplíně je to letos nejlepší výsledek českých biatlonistů – na SP v Pokljuce byli Češi patnáctí a na mistrovství světa v Oberhofu čtrnáctí. Vyhráli Norové Marte Oslbuová Röiselandová a Vetle Sjaastad Christiansen.

Domácí dvojice držela se špičkou krok jen na prvním úseku. Jislová potvrdila aktuální výbornou střeleckou formu a po dvou nulách předávala jako pátá deset sekund od čela. Mareček ale hned při prvním stoupání v chumlu závodníků zakopl, upadl a nabral ztrátu. Po čtyřech dobíjeních klesl do druhé desítky, kde už Češi zůstali.

Ztratili minutu a 49 sekund na vítězné Nory. Olsbuová Röiselandová po úspěchu ve sprintu i ve stíhačce vyhrála i třetí letošní závod v Novém Městě. Další místa na stupních vítězů obsadilo Švýcarsko a překvapivě Lotyšsko.

Jessica Jislová

„Na střelnici jsem byla trochu zmatená, vítr nebyl tak silný jako v poledne při štafetách, ale měnil se. Nakonec střelba dopadla slušně, tři chyby na čtyřech položkách jsou dobrým výsledkem. Můj stav se zlepšuje a už se těším na příští rok, kdybych tady při mistrovství světa chtěla předvést lepší výkon. Zdejší skvělí fandové si to zaslouží,“ rozloučila se s Novým Městem Jessica Jislová

Jonáš Mareček

Jonáš Mareček na svém úseku upadl a měl pro to takovéto vysvětlení: „Pořadatelé před závodem uklidili mokrý sníh, což bylo super, ale já jsem s tím nepočítal, podjelo mi to a spadl jsem. Mám trochu rýmu, moc jsem se necítil, ale užil jsem si to,“ pověděl novoměstský rodák Jonáš Mareček po posledním závodě ve Vysočina Areně.

Jan Hrabálek

Foto: Petr Slavík

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu