Smíšenou štafetu ovládla Francie, české kvarteto skončilo sedmé

Smíšenou štafetu v poslední závodní den Světového poháru v NMNM ovládla Francie  ve složení Jeanmonntová, Colombová, Perrot a Claude. Druhé skončilo Švédsko a třetí Norsko, startujících bez bratrů Johannese Thingnese a Tarjee Böových. České kvarteto Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Michal Krčmář a Tomáš Mikyska bralo sedmé místo, když muselo patnáctkrát dobíjet a Michal Krčmář musel absolvovat jedno trestné kolo.

Francouzi rozhodli o svém prvenství především výbornou střelbou, z celkových osmi položek dobíjeli jen sedmkrát, zatímco druzí Švédové osmnáckrát a třetí Norové šestnáckrát.

Českou štafetu rozjížděla Tereza Voborníková, která na střelnici musela pětkrát dobíjet a předávala Markétě Davidové na jedenácté pozici se ztrátou bezmála jedné minuty. „Začátek závodu byl nezvykle ostrý, mně se moc dobře nejelo, měla jsem taky pocit, že ani lyže nebyly dnes úplně ideální. Z toho taky vyplynula střelnice, mrzí mě, že to nespadlo vícekrát,“ řekla Tereza Voborníková po dojetí svého úseku.

Tereza Voborníková

Česká jednička Markéta Davidová zvládla čistě střeleckou ležku, ale při stojce musela  dvakrát sahat po rezervním náboji, celkově ale vytáhla českou štafetu na osmé místo se čtyřicetivteřinovým mankem na vedoucí tandem Norsko, Francie, ale pouze pětisekundovým na šesté Německo. „Dnes jsem měla na lyžích starosti sama se sebou, trať byla už dost rozbitá a bořilo se to,“ popsala Makule náročnost běhu.

Markéta Davidová

Prvním mužem našeho výběru byl na třetím úseku Michal Krčmář, jemuž ale vůbec nevyšla střelba vleže, po níž musel na trestné kolo. Vestoje minul jen jednou a i když slušně běžel, předával na osmém místě se ztrátou jedné minuty a dvaceti čtyř vteřin. „Dnes jsem nezvládl na střelnici pracovat s větrem, musím se na to pořádně podívat a rozebrat to  s trenéry,“ pověděl zklamaný Krčmář.

Michal Krčmář

Českou štafetu nakonec vytáhl o jeden stupínek výš na konečné sedmé místo Tomáš Mikyska. „Střelba byla dost rychlá, škoda, že mě na ulétly poslední pokusy. Jsem ale rád, že se mi ve finiši podařilo urvat Rakušanas Lemmerera,“ zakončil Mikyska.

Tomáš Mikyska

Výsledky – smíšená štafeta (4x 6 km): 1. Francie (Jeanmonnotová, Colombová, Perrot, Fabien Claude) 1:06:32,3 (0 trest. okruhů + 7 dobíjení), 2. Švédsko (Magussonová, H. Öbergová, Ponsiluoma, Samuelsson) -33,6 (0+18), 3. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Dale, Strömsheim) -38,3 (0+16), 4. Německo -1:07,7 (1+13), 5. Itálie -1:13,3 (0+6), 6. Ukrajina -1:35,5 (1+8), 7. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) -2:05,4 (1+15).

Jan Hrabálek

Foto: Jaroslav Svoboda

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu