Přípravy na MS 2024 probíhají naplno nejen ve Vysočina Areně

Přípravy na mistrovství světa 2024 v Novém Městě na Moravě (5. – 18. 2.) běží na plné obrátky. Byl zahájen prodej vstupenek, probíhají stavební úpravy ve Vysočina Areně, sportovci pilně trénují (a také trochu pomáhají), a intenzivně se pracuje i v zákulisí.  

Česká televize uspořádala EBU workshop režisérů a producentů biatlonu, přičemž část akce se uskutečnila přímo v Novém Městě. Organizační výbor MS 2024, pak uplynulý víkend v Praze hostil setkání pořadatelů všech akcí pod hlavičkou IBU (Mezinárodní biatlonová unie). Přijeli pořadatelé závodů Světového poháru, IBU Cupu, IBU Junior Cupu, MSJ, OME či OMEJ.

Práce v NMNM už jsou mnohem dále, než je patrné z obrázku

EBU workshop

Celosvětové setkání vysílatelů i organizátorů MS v biatlonu 2024 se uskutečnilo na přelomu května a června v prostorách České televize na Kavčích horách.

Akce se zúčastnilo na 60 představitelů 14 zahraničních televizních stanic, zástupci Evropské vysílací unie EBU a zástupci mezinárodní biatlonové federace v čele s generálním sekretářem IBU Maxem Cobbem. Akci zahájil generální ředitel ČT Petr Dvořák, který rovněž z pozice viceprezidenta EBU pro sport promluvil k zástupcům EBU a IBU na téma spolupráce a systematického rozvoje výroby a vysílání biatlonu v členských zemích EBU.

Hovoří Max Cobb

Součástí programu byly prezentace příprav šampionátu ze strany organizačního výboru MS a také připravované televizní výrobní operace za Českou televizi.

„Biatlon je dnes u televizních diváků v Česku jednoznačně nejpopulárnějším zimním sportem a nadcházející šampionát bude pro ČT jednou z nejnáročnějších výrobních operací roku 2024. Přenosy z MS 2024 bude přebírat více než padesát televizních společností, signál bude distribuován na všechny kontinenty,” podotkla Markéta Vránková z oddělení mezinárodního vysílání České televise.

“Diskutovali jsme také rozvoj kvality biatlonových přenosů, využití nových technologií a možnosti, jak při společné spolupráci stále zvyšovat zájem o sportovní přenosy napříč všemi věkovými skupinami,” dodala Markéta Vránková.   

Česko(-slovenský) tým na IBU OC mítinku v Praze – zleva: Ota, Janka, Michal, Vlasta, Honza

IBU OC mítink

Organizační výbor MS 2024 hostil v Praze od pátku 23. do neděle 25. června setkání pořadatelů všech akcí pod hlavičkou IBU, kterého se zúčastnil 100 delegátů a zástupců IBU z Evropy, Asie a Severní Ameriky.

Účastníky přivítal I. viceprezindet IBU, prezident ČSB a šéf organizačního výboru MS 2024 Jiří Hamza.

Zástupci IBU představili novou grafiku, kterou se bude od nastávající sezóny Mezinárodní biatlonová unie prezentovat. Hovořilo se o zákazu vosků s obsahem fluoru či o omezení olova ve střelivu.

Mítink (nejen) s mikrofonem koordinooval Daniel Böhm. Poznáváte bývalého závoďáka?

V rámci programu Target 26 pracovali delegáti ve skupinách nad tématy – co stojí za sledovaností biatlonu, jak ji udržet, jak měřit a vyhodnocovat úspěšnost akcí, jak dále pracovat “s“ a „pro“ fanoušky, jak rozumět novým technologickým výzvám, jak udržet biatlon atraktivním i v dalším období, ap. …     

Živá diskuze v jednom z pracovním týmů programu Target 26. Slovo má Mari Riser, Soldier Hollow/Utah

Dalšími diskutovanými tématy byly i letní biatlon, para biatlon nebo nebo přístup organizátorů k enviromentální politice a udržitelnosti. Český delegát Michala Zicháček, sekretář MS 2024, seznámil delegáty s nástrojem „Event Management System“, který organizátorům usnadní práci v logistice, personální oblasti a další směrech. Český tým stál u vývoje EMS.

V programu „udržitelnosti“ zabodoval německý Ruhpolding a italský Martell

Zástupci společnosti Siwidata představili nové postupy v akreditačním systému. A Roman Jakeš pohovořil o systému OnePlan, jenž pořadatelům umožní lépe, přehledně, měřitelně a smysluplně nakládat s prostorem v areálech.   

Praktická přednáška Boruta Nunara zaujala každého

Nedělní powerpointová přednáška sportovního ředitele závodů SP Boruta Nunara se stala vtipnou prezentací „bible“ každého dobrého pořadatele.

Udělat DOBRÝ závod je umění

Celou akci pak děkovným proslovem zakončil prezident IBU Olle Dahlin ze Švédska.

Olle Dahlin neskrýval spokojenost nad průběhem mítinku a poděkoval novoměstským organizátorům

Tomáš Hermann

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu