Pro návštěvníky

VSTUP OSOB ZVLÁŠŤ TĚŽCE POSTIŽENÝCH ZTP A ZTP/P

Organizační výbor Světového poháru v biatlonu 2023 usiluje o maximální zpřístupnění a zajištění možnosti zhlédnutí sportovních soubojů návštěvníkům s omezenou mobilitou i s těžkým postižením.

Postup při vstupu ZTP/P – osoby se sníženou mobilitou (s nutností pohybu pomocí invalidního vozíku)

Významnou podporou je umožnění vstupu na tribuny stadionu Vysočina arény pro držitele průkazu ZTP/P. Na tribuně D bude zbudována plošina pro komfortní stání pro 15 ks invalidních vozíků. Samozřejmostí jsou dostupná bezbarierová WC i bezbariérový přístup k občerstvení. Rezervovaná budou rovněž i parkovací místa buď přímo v areálu (nebo v jeho blízkém okolí) – ta však mají omezenou kapacitu a jejich dostupnost nelze vzhledem k zájmu po naplnění kapacity nárokovat.

Postup při vstupu ZTP/P – vlastní mobilita (bez invalidního vozíku)

Pro vstup osob, které zvládnou vlastní přesun bez nutnosti použití invalidního vozíku, se postačí při průchodu přes turnikety prokázat kontrole platným průkazem ZTP/P.

Postup při vjezdu do areálu a nárok na parkování

Pořadatelé mají k dospozici omezený počet parkovacích míst pro osoby, držitele platného průkazu ZTP a ZTP/P, které současně vlastní platný parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením (podle zákona č. 133/2011) přímo v areálu Vysočina Areny.

K vjezdu a parkování je nutné zakoupit platnou vstupenku pro ZTP/P přes prodejní ticketingový portál a následně v kanceláři akreditace organizačního výboru SP v biatlonu vyzvednout parkovací kartu ve dnech bezprostředně před závodem.

Parkovací karty lze vyzvednout na akreditaci v Kulturním centru v NMNM od středy 1. března 2023.

Otevírací časy akreditačního centra jsou:
Středa 1. března // 09.00 – 17.00
Čtvrtek 2. března // 09.00 – 16.10
Pátek 3. března // 09.00 – 16.10
Sobota 4. března // 09.00 – 15.45
Neděle 5. března // 08.00 – 15.15

Ti, kteří jsou na invalidním vozíku a se sníženou mobilitou, mají přístup na plošinu pro vozíčkáře na tribuně D, dostanou parking P2.  Mělo by být max. 15 ks. Ti, kteří jsou schopni vlastního pohybu a mají vstupenky na klasické tribuny, mají parking P3.

Vyhrazená místa pro osoby ZTP, ZTP/P
  • Osoby ZTP nebo ZTP/P mohou zaujmout libovolná místa na tribuně i v diváckých sektorech u trati. Musejí se však prokázat platnou vstupenkou, kterou si mohou zakoupit přes prodejní ticketingový portál.
  • Vyhrazená místa jsou zajištěna pro osoby s průkazem ZTP/P odkázané na pohyb na invalidním vozíku a nachází se na tribuně D – spodní řada (30m2 = 15 míst). Kapacita bude naplňována v závislosti na pořadí zakoupených vstupenek!

Tribuna s ZTP

Tribuna s ZTP

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu