Pro návštěvníky

VSTUP OSOB ZVLÁŠŤ TĚŽCE POSTIŽENÝCH ZTP A ZTP/P

Organizační výbor Světového poháru v biatlonu 2018 usiluje o maximální zpřístupnění a zajištění možnosti zhlédnutí sportovních soubojů návštěvníkům s omezenou mobilitou i s těžkým postižením.

Významnou podporou je umožnění vstupu na tribuny stadionu Vysočina arény pro držitele průkazu ZTP/P. Na tribuně D bude zbudována plošina pro komfortní stání pro 15 ks invalidních vozíků, samozřejmostí jsou dostupná bezbarierová WC i občerstvení. Rezervovaná budou rovněž i parkovací místa přímo v areálu – ty však mají omezenou kapacitu a jejich dostupnost nelze vzhledem k zájmu nárokovat.

Postup při vstupu ZTP/P – vlastní mobilita bez invalidního vozíku

Pro vstup osob, které zvládnou vlastní přesun bez nutnosti použití invalidního vozíku, se postačí při průchodu přes turnikety prokázat kontrole platným průkazem ZTP/P. Držitelé průkazů ZTP/P mají nárok na 50% slevu se vstupného. Osoba registrována jako doprovod má vstup do areálu zdarma.

Postup při vjezdu do areálu a nárok na parkování

Pořadatelé mají k dospozici omezený počet parkovacích míst pro osoby, držitele platného průkazu ZTP a ZTP/P, které současně vlastní platný parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením (podle zákona č. 133/2011) přímo v areálu Vysočina Areny.

K vjezdu a parkování je třeba se zaregistrovat se přes prodejní ticketingový portál a následně v kanceláři akreditace organizačního výboru SP v biatlonu vyzvednout parkovací kartu. Přesné pokyny o přístupu do areálu obdržíte zhruba měsíc před začátkem akce.

Následně budete vyrozuměni o evidenci a zařazení na seznam pro pořadatele, kteří zajišťují vjezd do areálu. Bez uvedené nelze zajistit dostupná místa pro parkování a na tribuně.

 

Parkovací karty lze vyzvednout na akreditaci v Kulturním centru v NMNM od středy 19. 12. 

Otevírací časy akreditačního centra jsou:
Středa 19. prosince // 09.00 – 19.00
Čtvrtek 20. prosince // 10.00 – 18.00
Pátek 21. prosince // 10.00 – 18.00
Sobota 22. prosince // 09.00 – 18.00
Neděle 23. prosince // 08.00 – 14.30

Ti, kteří jsou na invalidním vozíku a se sníženou mobilitou, mají přístup na plošinu pro vozíčkáře na tribuně D, dostanou parking P2.  Mělo by být max. 15 ks.
Ti, kteří jsou schopni vlastního pohybu a mají vstupenky na klasické tribuny, mají parking P3.

Vyhrazená místa pro osoby ZTP, ZTP/P

Osoby ZTP mohou zaujmout libovolná místa na tribuně i na trati, musejí se však prokázat platnou vstupenkou, kterou si mohou zakoupit přes prodejní ticketingový portál.

Vyhrazená místa jsou zajištěna pro ZTP/P a nachází se na tribuně D – spodní řada (30m2 = 15 míst)

Kapacita bude naplňována v závislosti na pořadí zakoupených vstupenek!

Tribuna s ZTP

Tribuna s ZTP

Partneři IBU / IBU Partners
Partneři OV / OC partners
Dodavatelé OV / OC suppliers
Mediální partneři / Media partners

All rights reserved © Český svaz biatlonu 2016