BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
18. 2. 2024

„Finále“ na MS vyhrál J. T. Bö a vyrovnal Björndalena, Češi nestačili

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál na závěr mistrovství světa závod s hromadným startem. Získal dvacátý světový titul a vyrovnal rekord krajana Oleho Einara Björndalena. Čeští reprezentanti zakončili světový šampionát ve Vysočina Aréně umístěním ve třetí desítce. Michal Krčmář obsadil 24. místo, Tomáš Mikyska byl šestadvacátý.
story

S odstupem patnácti sekund na Böa si doběhl pro stříbro Lotyš Andrejs Rastorgujevs, který se v pětatřiceti letech dočkal první medaile na MS. Bronz získal Francouz Quentin Fillon Maillet.

O lepší výsledek domácí reprezentanty připravily zejména chyby na střelnici. Krčmář po čtyřech trestných kolech ztratil na vítěze téměř tři minuty. Mikyska udělal o jednu chybu méně a byl o půl minuty pomalejší.

„Když začnete dvojkou, tak vám to předurčí vývoj závodu. Nebyl jsem šťastný, přitom jsem měl dost sil. Pořád mi to tam nepadá, je to trápení a jen to podtrhlo dnešní výsledek. Pak se mi zpomalily lyže. Byl jsem dobře připravený, ale neprodal jsem to tady,“ uvedl Krčmář.

„Výsledek mě mrzí, ale atmosféra byla opět neskutečná. Už jsem dnes ráno cítil, že to nebude jako včera ve štafetě. Nebyl jsem si jistý ve střelbě, už docházely síly. Ale se šampionátem jsem spokojený,“ řekl Tomáš Mikyska.

Výsledky závodu mužů s hromadným startem:

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři