BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
11. 2. 2024

Krčmář ve stíhačce osmnáctý, titul obhájil Johannes Bö

Michal Krčmář skončil na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě jako nejlepší z českých biatlonistů ve stíhacím závodě osmnáctý. Titul obhájil Nor Johannes Thingnes Bö a slavil již osmnácté světové zlato. Norové obsadili prvních pět míst, na medailových pozicích se za Böem seřadili vítěz sprintu Sturla Holm Laegreid a Vetle Sjaastad Christiansen.
story

Krčmář udělal na střelnici celkem tři chyby a celkově si oproti sprintu o jedno místo polepšil. Na druhé položce vleže udělal jednu chybu, ale po čisté úvodní stojce odjížděl ze střelnice jako šestnáctý. V posunu vzhůru ho zastavily dvě chyby při závěrečné střelbě. Nakonec finišoval jako osmnáctý se ztrátou tří minut a 20,9 sekundy na vítěze.

Největší zlepšení z domácích biatlonistů ve Vysočina Areně zaznamenal Tomáš Mikyska, který se rovněž se třemi chybami posunul ze 33. na 27. místo. Dojel něco málo přes minutu za Krčmářem. Jakub Štvrtecký absolvoval osm trestných kol a klesl o šest míst na 47. pozici. Jakub Mareček kvůli nemoci do stíhacího závodu nenastoupil.

Závod se jel opět ve vynikající a bouřlivé kulise, celkem dvěma nedělním stíhačkách přihlíželo 27 225 diváků.

Další medailovou kolekci si muži rozdají ve středu při vytrvalostním závodu na 20 km se startem v 17:20 hodin.

Řekl po závodě

Michal Krčmář: „Mohlo to být dnes veselejší. Na střelnici to bylo náročné, vítr chvílu vanul tak, pak přestal, zase foukal, cvakal jsem pořád, až jsem z toho byl na první položce roztěkaný. Mohl jsem to zvládnout celkově líp. Tak to prostě je. Věděli jsme od rána, že bude jiná trať a že se pojede na jiném kopci s jinou zatáčkou, dnes to bylo na ní rychlejší závodění.“