BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
11. 2. 2024

Švancara byl z biatlonu unesen a věří v medaili

V plejádě hostí na biatlonovém mistrovství světa se v neděli objevil i bývalý ligový fotbalista a bavič Petr Švancara. „Jsem tu poprvé, všichni mi vždycky říkali, jaké je to tady fantastické a teď to musím jen potvrdit,“ řekl Švancara pro náš web.
story

Slova chvály měl pro všechny zúčastněné. „Začnu u diváků, dnes lije, je hnusně a oni dorazí a vytvoří vynikající kulisu, za to jim patří obdiv,“ začal u obecenstva, které potvrdilo pověst nejbáječnějšího publika na biatlonových závodech na světě.

V neděli po stíhačce žen byl také důvod chválit i české reprezentantky. „Souvisí to s fanoušky. Holky zajely skvěle, byly vyhecovány. Sám z fotbalových hřišť vím, jak takové povzbuzování pomáhá. Dnes holky poskočily o hodně míst. Já bych jim přál, aby se dočkaly medaile, když ne holky, tak klidně kluci. To si přeje i Jirka Hamza a já mu věřím,“ pověděl Švanci.

Ocenil práci organizátorů a všech těch, kteří v nelehkých podmínkách připravili tratě. „Když já jedu na hory a prší, tak zůstanu uvnitř a lyže mě nezajímají,“ tvrdí fotbalový bavič. Tady ale jeho chvála končí. Když měl odpovědět na otázku, co on a běžky, zamračil se a vysypal ze sebe: „Nenávidím je. My jsme sem jezdívali na zimní soustředění, kde nás trenéři na běžkách honili jako nadmutý kozy. Když jsem se před pár lety stěhoval, tak jsem našel běžky zaházený někde ve sklepě. Okamžitě jsem je vyhodil, zakončil s úsměvem Petr Švancara.

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři