BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
12. 2. 2024

Úpravy tratí a stadionu běží ve Vysočina Areně naplno!

Pět závodů za námi a sedm před námi. Biatlonové mistrovství světa ve Vysočina Areně se pomalu blíží do poloviny a pořadatelé dělají vše proto, aby i zbývající část byla organizačně tak úspěšná, jako ta první. Navzdory nepříznivým podmínkám a stálým teplotám nad bodem mrazu.
story

Pondělí bylo ve Vysočina Areně zasvěceno vedle tréninků především úpravám tratí a stadionu. Organizátoři využívali předposledního volného dne k tomu, aby se pojistili s úpravami minimálně na tři nejbližší závody, jimiž budou vytrvalostní závody žen, mužů a smíšených dvojic.

„Nejvíc trpí prostory střelnice, tam ubude přes noc regulérně pět až deset centimetrů sněhu. Ostatní části stadionu jsou v relativně dobrém stavu, protože jsme je zaváželi už v minulém týdnu. Na stadionu provádíme spíše kosmetické úpravy a věřím, že tam se sněhem vydržíme až do konce šampionátu,“ vysvětlil ředitel závodů Vlastimil Jakeš.

Pořadatelé věnovali péči samozřejmě i tratím mimo stadion. „Musíme vyčistit a upravit úseky, které jsou v lese. Ale jinde se počasí na stavu zase tak moc nepodepsalo, protože paradoxně čím víc se lyžuje, tím je to pro nás lepší,“ řekl Jakeš.

Tak ať se krásně lyžuje (a taky střílí) až do neděle.

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři